Programy edukacyjne:

Oferta skierowana jest do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych, którzy chcą od podstaw nauczyć się gry na instrumentach lub śpiewu, jak i tych, którzy chcą podnieść swoje umiejętności muzyczne. Dodatkowo uczniowie naszej szkoły mogą brać udział w zajęciach z teorii muzyki. Dla chętnych również możliwość udziału w zajęciach zespołu rozrywkowego.

Aby zapisać się na dowolnie wybrany przez Ciebie program edukacyjny skontaktuj się z nami:

lub ZADZWOŃ I UMÓW SIĘ

tel. 600 200 165

Możesz również przyjść osobiście do jednej z naszych pięciu szkół i rozpocząć przygodę z muzyką. TUTAJ wykaz naszych szkół!

Nie jesteś do końca przekonany na jakim instrumencie chcesz grać? Przyjdź na lekcję próbną!

Proponujemy dziewięć klas muzycznych, dziecięcą edukację muzyczną oraz zajęcia dodatkowe:

Zajęcia muzyczno-ruchowe dla dzieci w wieku 4-5 lat. Głównym celem zajęć jest wszechstronny rozwój dzieci ze szczególnym uwzględnieniem rozwoju poczucia rytmu, kształcenia słuchu, śmiałości, wrażliwości dziecka i zdolności twórczych w zakresie muzyki. Dzieci mają częsty kontakt z muzyką, śpiewają piosenki, tańczą, a także uczestniczą w różnego rodzaju formach kontaktu ze sztuką. Zajęcia przygotowują do wyboru instrumentu oraz dalszego kształcenia dziecka w kierunku gry na instrumencie.

Instrumenty dęte drewniane. Zachęcamy do podjęcia nauki gry na instrumentach dętych drewnianych. Flety, saksofony, klarnet.

Pianino ! Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 lat oraz młodzieży. Nauka gry z nut w wersji fortepianowej (lewa i prawa ręka). Bogaty repertuar poznawanych utworów: perełki muzyki klasycznej oraz znane i lubiane przeboje POLSKIE i zagraniczne, także najnowsze hity z list przebojów!

Keyboard ! Zajęcia przeznaczone dla dzieci w wieku od 5 lat oraz młodzieży. Nauka gry z nut w wersji keyboardowej (lewa ręka gra akordy). Wewnętrzny podręcznik MUSIC FUN Keyboard oraz bogaty repertuar. Zajęcia grupowe i indywidualne. Oprócz nauki gry i wykształcenia słuchu muzycznego rozwijane są twórcze umiejętności, takie jak: harmonizowanie, aranżowanie utworów oraz improwizacja.

Akordeon ! Zajęcia dla dzieci w wieku od 8 lat, nauka gry i nut od podstaw, polecamy tym dla których akordeon to wymarzony instrument.

Gitara elektryczna! Zajęcia nauki gry na gitarze elektrycznej skierowane są do dzieci i młodzieży od 8 roku życia. Nauka chwytów akordowych, nut, ulubionych piosenek i najnowszych przebojów a także standardów: blues, jazz, rock itp. To wszystko tylko na naszych zajęciach! Zajęcia w formie grupowej i indywidualnej.

Gitara klasyczna/akustycznej ! Zajęcia nauki gry na gitarze klasycznej/akustycznej  przeznaczone dla dzieci i młodzieży od 7 roku życia. Nauka chwytów akordowych, nut, ulubionych piosenek i najnowszych przebojów a także standardów: blues, jazz, rock, itp. To wszystko tylko na naszych zajęciach! Zajęcia w formie grupowej i indywidualnej.

Gitara basowa ! Zajęcia nauki gry na gitarze basowej od podstaw przeznaczone dla dzieci i młodzieży od 8 roku życia. Nauka gry solowej oraz z akompaniamentem, czytanie nut i/lub tabulatur, poznawanie różnych technik artykulacji basowej, gra z pamięci, nauka kompozycji oraz improwizacji (dla bardziej zaawansowanych).

Perkusja ! Nauka od podstaw dla dzieci od 5 lat, młodzieży i dorosłych - zajęcia dostosowane do indywidualnych możliwości i zdolności ucznia. Lekcje gry na perkusji w naszej szkole obejmują dwie podstawowe umiejętności: naukę podstawowej techniki werblowej, a w drugi etapie ćwiczenia na całym zestawie perkusyjnym. Na perkusji ćwiczymy z metronomem, podkładami muzycznymi, gramy zarówno z nut jak i ze słuchu.

Lekcje śpiewu ! Ćwiczenie prawidłowej emisji głosu, rozgrzewka ruchowa, ćwiczenia oddechowe, dykcja, ćwiczenia rozśpiewujące, praca z solfeżem, nauka poprawnego wykonania utworów, własna interpretacja utworów, śpiewanie ulubionych piosenek i najnowszych hitów z list przebojów. Możliwe są zarówno lekcje indywidualne, jak i grupowe. Uczniowie przygotowywani są również do pracy z mikrofonem oraz do śpiewu w zespole. Śpiew odbywa się a capella, z użyciem instrumentu lub z podkładem muzycznym.

Skrzypce ! Zajęcia dla dzieci w wieku od 6 lat, nauka gry i nut od podstaw, polecamy tym dla których skrzypce to wymarzony instrument.

Zajęcia dodatkowe:

Zajęcia w zespole

Zajęcia w zespole rozrywkowym. Zespoły prowadzony pod okiem profesjonalnego muzyka, który przygotowuje utwory w zależności od umiejętności i składu zespołu oraz pracuje nad techniką gry. Tworzymy różne grupy instrumentalne i wiekowe.

Zajęcia z teorii muzyki

Teoria nut i muzyki, kształcenie słuchu, wiedza o muzyce. Zajęcia z teorii muzyki prowadzone są na poziomie początkującym i średnio-zaawansowanym. Przeznaczone dla dzieci w wieku od 7 lat.

Prowadzimy dwa poziomy zajęć:

- zajęcia umuzykalniające z teorią muzyki (zabawy muzyczne dla najmłodszych),
- zajęcia umuzykalniające z teorią, solfeżem, zasadami i historią muzyki (dla starszych grup).